Debrecen Gladiators ? Nagykanizsa Demons: 55-20 (20-0;13-7;15-7;7-6)

Néz?szám: 600

2005. október 16.

Gy?r Sharks ? Budapest Wolves: 7-45 (0-14;0-14;7-10;0-7)

Helyszín: Gy?r, Bácsai Sporttelep

Véget ért az els? Magyarországi Amerikai Futballcsapatok Bajnokságának alapszakasza, így megkezd?dhet a küzdelem a rájátszásban. A cél a Hungarian Bowl. Az utolsó forduló a helyezésekr?l szólt, és arról, hogy ki tudja elkerülni a rájátszásban a toronymagas esélyes, Budapest Wolves gárdáját.

A Nagykanizsa Demons Debrecenbe látogatott, ahol a Gladiátorok fogadták ?ket. Az ország keleti felén ez volt az els? amerikai futball mérk?zés, és a hazai csapat igazán kitett magáért. Egész napos programot szerveztek él? koncerttel, bemutatókkal. A mérk?zés kezdetén a már jól ismert sárga iskolabusz gördült a pályára, és azon érkeztek meg a harcosok a mérk?zésre.

A mérk?zés jó iramban kezd?dött, de a messzir?l érkezett Démonokon érz?dött, hogy nehezen találják a játék ritmusát. Az els? negyed után 20-0 ?ra vezetett a hazai csapat. A második negyed elején viszont a kanizsai ért el touchdown ?t, és ez meghozta a közönség bíztatását, újabb lendületet adva a Gladiátoroknak. Az eddigi mérk?zéseken leginkább irányítói szerepben látott, amerikai származású Joseph Scott Selmser most leginkább futójátékosként t?nt fel, de néhány trükkösebb play ?nél megvillantotta dobótechnikáját, jónéhány plusz yardot hozva csapatának. A félid?re 33-7 ?re módosult az eredmény. A második játékrészre a Démonok magukra találtak, és bár sérülések miatt három meghatározó játékosuktól is búcsúzniuk kellett ?köztük a kezd? irányítójuktól is- egyre kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtottak. Rövid passzos játékuk eredményesnek bizonyult, ezt a félid? 15-13 ?as összesített eredménye is jól mutatja. Ez az igyekezet viszont nem volt elég az eredmény megfordításához, így a Debrecen Gladiators els? hazai mérk?zésén elkönyvelhette els? gy?zelmét, mellyel az alapszakasz harmadik helyezettje lett.

Hogy hol és kivel játszhat a dönt?be kerülésért, az vasárnap d?lt el Gy?rött, ahol a bajnokságban eddig veretlen csapatok, a Gy?r Sharks és a Budapest Wolves csapott össze. A mérk?zés 15 órakor kezd?dött, és fél? volt, hogy hamarabb megy le a nap, minthogy a mérk?zést lefújják. A csapatok viszont összeszedték magukat, és folyamatos játékkal még naplemente...